Објавено на:

Божиновски: Сдсм во наредниот период ќе посети 940 населени места – значи заклучвајте поубо и пазете, лопови ќе хараат

t

Сценаристот и режисер Божидар Божиновски реагира со сарказам на информациите дека СДСМ во следниот период најави посета на секоја уличка, зграда и куќа.

“Сдсм во наредниот период ќе посети 940 населени места.

Значи заклучвајте поубо и ко ќе излегвате од дома пазете., лопови ќе хараат” , објави тој на фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…