Божиќ – 7 јануари неработен ден за сите граѓани

t

Првиот ден на Божиќ – 7 јануари (петок), според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Како што соопшти Министерството за труд и социјална политика, неработниот ден е прогласен согласно Законот за празниците.


Од Министерството за труд и социјална политика им го честитаат Божиќ на граѓаните од православната вероисповед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

Бугарски професор: Ветото е бугарска глупост на…

Бугарскиот професор Евгени Даинов вечерва во дебатниот…

Одлуката за Македонија ќе се носи во…

Коалицијата имаше многу конструктивен дијалог на темата…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Коалиционите партнери на Петков: Украина не може…

„Очекуваме да слушнеме што ќе се случува…