Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

t

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево лишиле од слобода малолетник од Скопје.

Тој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Скопје.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Најмладиот има 24, најстариот 32 години: МВР…

На 26.01.2023 Националната единица за сузбивање на…

Болна работа: Пет лица сексуално злоупотребувале 14-годишно…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за…