Објавено на:

Болна работа: Мајка си го фрлила синот од трети кат па скокнала и таа – двајцата преживеале

t

Мајка си го фрлила петгодишниот син од третиот кат од зграда во белградската населба Миријево, но за среќа тоа го преживеало падот и нема посериозни повреди, соопштија од Ургентниот центар.

Момчето немало повреда на главата, а тоа е најважно, по што било префрлено во Институт за мајка и дете како пациент.

-Момчето нема скршеници. Свесно е и комуницира, а само вели дека му се спие, откриваат од болницата.

Мајката има повеќе скршеници, но е надвор од животна опасност.

Соседите на Маја К.(40) велат дека единствен очевидец на случајот е млад човек од нивната зграда, кој видел момент на ужас. Како што раскажува очевидецот, Маја прво го турнала момчето од прозорецот на третиот кат, а потоа и таа скокнала.

На самото место е и поранешниот сопруг на Маја, кој е многу вознемирен и не можеше многу да каже.

– Официјално беше здрава, тоа што можам да го заклучам, односно зошто го направи тоа, сега не е валидно да се каже, рече тој кусо низ солзи.

За среќа момчето и мајката паднале на тревата, а детето поминало без поголеми повреди, а мајката ја скршила ногата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

Ако влеземе во ЕУ Македонија ќе биде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија повторно ќе…

Бугари запреле автобус во Белград и го…

Белградската полиција уапси четворица бугарски државјани под…

Вучиќ планира до 20 октомври да отвори…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово со…

Ги фатиле со 30 килограми дрога: Словенки…

Во полициска акција во Белград се уапсени…