БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка на секс со екс полицаец

t

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка на сексуални услуги доби 15 години затвор, а екс полицаец кој учествувал во чинот заработи казна од 18 години затвор.

Ваква е одлуката на скопскиот Апелациски суд.

Мајката призна дека ја запознала ќерката со полицаецот и ја носела во неговата куќа, каде што тој вршел полови дејствија врз девојчето, а за возврат мајката добивала 2.000 денари.

Вината ја призна и екс полицаецот.

Судот констатираше дека поради сериозноста на кривичното дело максималната казна е 20 години, но поради признанието, казната е 18 години затвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

(Видео) “Европска демократија” на дело во Париз:…

Стотици илјади луѓе демонстрираат ширум Франција барајќи…

Нема што немал: Уапсен скопјанец кај кој…

Синоќа во 18.40 часот, полициски службеници од…

Полицијата ќе добива бонус плата за остварени…

Со буџетот на МВР планирани средства за…