БОМБА од Вучиќ: Би можел да се повлечам за да купам време за Србија!

t

Вучиќ одговорил дека размислува да купи време за Србија.

„Во политиката денес сте, утре не сте и треба да бидете подготвени за тоа. Човек кој е на политичката арена мора да размислува за тоа секој ден. Не го кажав тоа затоа што сум слабак или мрзлив или затоа што сум притиснат од мојот народ.Во овој момент веројатно ја имам историската максимална поддршка од народот.

Можеби утре ќе ми беше полесно да се сокријам. Сите болници, патишта, железници и се што никој никогаш не изградил ќе останат зад мене. Зборувам за сите делови од општествениот живот. Не бегам од одговорност и оставката е опција во тактиката на Србија, би купил шест до девет месеци за земјата“, изјави Вучиќ за ТВ Прва, пренесува Нова.рс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Хил: Србија плаќа превисока цена за невоведување…

Соединетите Американски Држави разбираат дека Србија има…

Додик во одбрана на Вучиќ: Косово еден…

Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска, Милорад Додик,…