Објавено на:

Борисов му посака на Румен Радев да е жив и здрав бидејќи уште долго ќе владее

t

Продолжува сагата во Бугарија околу формирање на Влада по парламентарните избори одржани во земјата.

„Ако сите заедно сакаат да паднеме, ќе паднеме“, изјави лидерот на ГЕРБ-СДС, Бојко Борисов на маргините на седницата во парламентот.

„Бугарите мора нужно да не казнат како што заслужуваме. Да сакаме да ви дадеме апсолутна власт со 60 пратеници од 240 е арогантно, неодговорно и неостварливо. Апсолутно истото важи и за нас“, рече Борисов.

Сите ќе се засилиме и ќе паднеме во провалија“, изјави тој и му посака на Румен Радев да е жив и здрав, бидејќи уште долго ќе владее.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…

Бугарски новинар: Следува крај на војната и…

Станува јасно дека украинскиот конфликт е веќе…

Претседателот на Бугарија стави вето на испораката…

Киев требаше да добие стари оклопни транспортери…

Србија обвини маж за шпионажа во корист…

Во српскиот град Босилеград е уапсено лице…

Бугарско МВР: Немаме информации дека Љупчо Палевски…

Љупчо Палевски – Палчо осомничениот организатор и извршител…