Борисов: Петков не може да го реши спорот со Македонија!

t

Лидерот на ГЕРБ и поранешен премиер Бојко Борисов е убеден дека актуелниот премиер не е во состојба да го реши билатералниот спор меѓу властите во Софија и Скопје, јави БГНЕС.

Изјавата на Борисов доаѓа по најновиот развој на билатералните односи и предлогот на француското претседателство.


„Ја гледате ли подлоста? Тој се обидува тајно да договори нешто што ќе излезе пред публика, гледате дека се случило, но не затоа што е лошо, туку дека парламентот одлучил. Не, денес јасно е дека Петков не може да придвижи ништо што е поврзано со Северна Македонија и Албанија напред“, рече Бојко Борисов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

180 позитивни од 2 880 тестови, нема…

Министерството за здравство информира дека во последните…

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Европски аналитичари: Бугарија се изживува со Македонија…

Битолчанецот Божидар Бижиновски накратко на неговиот Фејсбук…