Објавено на:

Бојко Борисов: Македонците виделе само добро од Бугарија

t

Македонците виделе само добро од Бугарија, вели поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во изјава за медиумите коментирајќи го неодамнешниот инцидент меѓу навивачите на ФК Левски и ФК Шкупи.

– Ние имаме договор за добрососедство, сме им дале на Албанија и Македонија можност да станат дел од Европската Унија. Јас не ги разбирам нашите соседи, не ги разбирам затоа што само добро виделе од Бугарија, вели Борисов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитетот за елиминација на расна дискриминација при…

Комитетот за елиминација на расна дискриминација при…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…

Бугарски новинар: Следува крај на војната и…

Станува јасно дека украинскиот конфликт е веќе…

Претседателот на Бугарија стави вето на испораката…

Киев требаше да добие стари оклопни транспортери…

Србија обвини маж за шпионажа во корист…

Во српскиот град Босилеград е уапсено лице…