Братот на починатиот ракометар: Денис почина од срцев удар – запрете ги шпекулациите

t

Борис Тот, брат на починатиот ракометар на Бутел, се огласи преку социјалните мрежи околу причините за смртта на 27-годишниот Денис.

Денис синоќа со срцево затајување беше пренесен во скопските клиники по што попладнево и официјално беше потврдено дека починал на КАРИЛ.


„Им благодарам многу на господата новинари на ‘професионално’ завршената работа. Може да се срамите поради пласирање дезинформации во јавноста и ширење лаги. Денис почина од срцев удар, а не од какви било телесни повреди, тепачки и останати глупости кои беа пишувани во текот на целиот ден… Срамота на туѓа несреќа да се гради публицитет!!!“, напиша Борис Тот на својот фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СПЦ ја одобри и благослови, а Фанар…

Позитивни сигнали пристигнаа од Цариград и од…

Ги нервирал чуварите и затворениците: „Поради недисциплина“…

Германските медиуми објавија дека поранешниот тенисер Борис…

Масовниот убиец од Тексас нападот го најавил…

Напаѓачот од Тексас кој усмрти 19 деца…

Засилени контроли: Само вчера, 144 казни во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…