Браќа расчистувале сметки со пиштол во семејната фирма

t

Двајца браќа се пресметувале со оружје во семејна фирма во скопско, стои во полицискиот билтен.

Министерствтото за внатрешни работи (МВР) информира дека на 16.11.2022 околу 14.40 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода А.М.(41) од с.Студеничани, затоа што околу 14.30 часот во магацинскиот простор од семејната фирма лоциран во с.Студеничани, скопско, по претходна расправија поради нерасчистени имотно-правни односи околу фирмата, од пиштол испукал еден куршум кон неговиот брат А.М.(39) од с.Цветово, скопско и му нанел телесна повреда, информираат од полицијата.

-По целосно документирање случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Акција на МВР: Пронајдена дрога, приведени дилери…

Денеска (19.11.2022) во 02:10 часот, полициски службеници…

Браќа расчистувале сметки со пиштол во семејната…

Двајца браќа се пресметувале со оружје во…

Инцидент во 57-ка: Претепани четири малолетни момчиња!

На 13.11.2022 во 01.10 часот на подрачје…

Снаа го прегази свекорот во скопско: Брзата…

Снаа го прегазила свекорот во двор во…