Објавено на:

Британија им ги враќа криминалците на Албанија, Курдистан и Бангладеш

t

Британија планира масовна депортација на криминалци и мигранти во Албанија, Курдистан и Бангладеш.

Обединетото Кралство планира масовна депортација, како што се наведува, на „странски криминалци и имигранти кои илегално престојуваат на Островот“, а се работи за околу 300 странски државјани, што е најголемата операција за депортација која некогаш била извршена во рок од 24 часа, албански известуваат медиумите.


Чартер летовите резервирани од Министерството за внатрешни работи полетуваат за Курдистан, Албанија и Бангладеш во вторник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

Рама: Разочаран сум од ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Шолц: Западен Балкан може да му верува…

Германија ќе продолжи да ги поддржува земјите…

Петнаесет деца се удавиле во поплавите во…

Петнаесет деца се удавиле во поплавите кои…