Британија се подготвува за смртта на кралицата: Објавени нови планови од операцијата “Лондон Бриџ”

t

„Операција Лондон Бриџ“: Откриени НОВИ планови за смртта на кралицата Елизабета Втора.

Црквите во Велика Британија ќе бијат со пригушени ѕвона, а нарачките за пригушувачи ширум земјата веќе се преплавени.

Тајната „Операција Лондон Бриџ“ вклучува и планирање за зголемена безбедност, контра-мерки за Ковид и специјални аранжмани за сметките на социјалните мрежи на кралското семејство.

Следно, „Операцијата пролетна плима“ ќе започне, кога принцот Чарлс ќе биде крунисан за крал и ќе се сретне со премиерот, пред да тргне на жалосна турнеја, во посета на Шкотска, Велс и Северна Ирска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британското МНР: Никаква опрема – Мобилизираните Руси…

Британското Министерство за одбрана го објави најновиот…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Нов „шамар“ за Џонсон: Конзервативците загубија на…

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон беше…

Русија: Британија бара помош за смртните казни…

Рускиот амбасадор во Лондон во вторникот изјави…