Објавено на:

Британија ја објави мапата: Каде се напаѓа Русија?

t

Министерството за одбрана на Велика Британија соопшти дека „продолжува илегалната и неиспровоцирана инвазија на Украина“.

Во објава на Твитер тие споделија и мапа на која се прикажани руските позиции и насоки на нападите.

„Мапата ги содржи најновите разузнавачки информации за ситуацијата во Украина“, објавија тие на Твитер. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…

Стигна првиот “амин” од Думата: Матичната комисија…

Комитетот за меѓународни прашања на Државната дума…

Се сретнаа првите дами на Турција и…

Турската прва дама Емине Ердоган во Истанбул…