Објавено на:

Британски разузнавачи: Русија продолжува да пренасочува трупи во источна Украина, се очекуваат интензивни борби

t

Британското министерство за одбрана, во редовниот дневен извештај најавува дека борбите во источна Украина ќе се интензивираат во следните две до три недели.

Во извештајот се наведува дека Русија продолжува да ги пренасочува своите војници во таа област.


Руските напади остануваат фокусирани на украинските позиции во близина на Доњецк и Луганск, со понатамошни борби околу Херсон и Николаев и обновен напад на Краматорск – објави британската воена разузнавачка служба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЦУК со апел до граѓаните по најавата…

По најавата на Управата за хидрометеоролошки работи…

Путин во разговор со Макрон и Шолц,…

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со францускиот…

Инспекторат на Град Скопје спроведе вонреден инспекциски…

По претставка од O2 Иницијатива, денес Инспекторат…

Голема крводарителска акција во просториите на Град…

Голем број граѓани, меѓу кои и вработени…

„Југо“ излета од патот Охрид – Кичево

Жена е тешко повредена откако вчера наутро…