Објавено на:

Британски разузнавачи: Украинскиот отпор во Донабс резултира со уништување на руски тенкови, возила и артилериска опрема

t

Британското министерство за одбрана објави нов извештај за состојбата во Украина базиран на разузнавачки информации.

Руското гранатирање продолжи во регионите Доњецк и Луганск, при што украинските сили одбија неколку напади. Украинскиот отпор резултира со уништување на руски тенкови, возила и артилериска опрема – се наведува во извештајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…

ПОЖАР ВО КРИВОПАЛАНЕЧКО; Гори борова шума и…

Сува трева и борова шума од рано…

Серија земјотреси во Италија, најсилниот од 4,2…

Неколку земјотреси, од кои најсилниот бил со…