Објавено на:

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги уапси

t

Двајца млади британски државјани се уапсени во Охрид, откако нападнале 48-годишен жител на градот, соопшти МВР.

„На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода К.О.Г.(21) и К.К.(29), двајцата од Велика Британија, затоа што на улица „Наум Охридски” физички го нападнале Б.Н.(48) од Охрид“, велат од полицијата.

Во соопштението се додава дека двајцата се задржани во СВР Охрид за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две лица нападнати кај плоштадот “Скендербег”

Вчера во Скопје, полициски службеници од Единицата…

Нема мир во Косово: Албанци ги нападнале…

Младиот Србин Немања Митровиќ (19) од Бабино…

Двајца мажи физички нападнале малолетник во Сарај

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Полициското…

Арачиновец уапсен отакко нападнал полицајци

Полициски службеници на на 03.09.2022 во 23.20…

Нападнати момче и девојка на плоштадот “Скендербег”

На 31.08.2022 во 19.30 часот во Полициската…