Објавено на:

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги уапси

t

Двајца млади британски државјани се уапсени во Охрид, откако нападнале 48-годишен жител на градот, соопшти МВР.

„На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода К.О.Г.(21) и К.К.(29), двајцата од Велика Британија, затоа што на улица „Наум Охридски” физички го нападнале Б.Н.(48) од Охрид“, велат од полицијата.

Во соопштението се додава дека двајцата се задржани во СВР Охрид за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Што се случува со луѓето? Гостиварец нападнал…

Полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни…

Две лица нападнати кај плоштадот “Скендербег”

Вчера во Скопје, полициски службеници од Единицата…

Нема мир во Косово: Албанци ги нападнале…

Младиот Србин Немања Митровиќ (19) од Бабино…