Објавено на:

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија: Соборивме три украински напаѓачки авиони Су-25, 13 беспилотни летала, онеспособени се 33 единици украинска воена опрема..

t

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија:

Воздухопловно-космичките сили на Русија вчера погодија четири команди и комуникацискиот центар на оперативно-тактичката група „Север“ на украинската армија во ДНР, како и шест складишта за муниција во ЛНР;

Руската армија ја уништи опремата на 10-та бригада на украинските сили кои се движеа кон Донбас;

Како резултат на воздушните напади, убиени се повеќе од 230 екстремисти, онеспособени се 33 единици украинска воена опрема, а уништено е складиште за муниција во областа Красни Лиман во Народна Република Кина;

Ракетните сили и копнената артилерија погодија повеќе од 680 цели на украинските вооружени сили во еден ден за време на специјална операција во Украина;

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија три украински напаѓачки авиони Су-25, 13 беспилотни летала, вклучително и еден Бајрактар, два ракети Точка У и осум повеќецевни ракетни фрлачи Смерч.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски верува дека украинската армија може да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја опиша интензивната…

На денешен ден во 1994 година Македонија…

На денешен ден во 1994 година Македонија…

Ништо од поддршката: Германија нема да ѝ…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека неговата…

Зеленски призна: Ситуацијата е многу тешка

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави синоќа…

“Тешко на Русите”: Украинците тврдат дека уништиле…

Украинската војска денеска преку објава на Фејсбук…