БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се заканувал на активистка од партијата поради донација за семејство на уставобранител!

t

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите, помагаат поединци вели во денешната епизода на Тешки муабети Кристиан Јандриоски.

– Се случи ситуација во која жена, член и активист на партијата која заедно со пријатели, собрале донации и ме праша каде, кај кое семејство да ги однесе. Јас ја прашав каде живее и кажав каде ѝ е најблиску, воедно имаше и дете за кое сакале да помогнат нешто. Жената ја носи помошта, се слика со семејството и објавува. Ѝ се јавува функционер на партијата, парче ја прави, да не смее тоа да ѝ се случи повеќе, да ја избриша сликата од Фејсбук, вели Јандриоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

Груби ќе ги тужи Лефков!

Првиот вицепремиер и министер за политички систем…

(Видео) Бекна ли некој од ВМРО-ДПМНЕ против…

Промената на Уставот и промената на уставното…

(Видео) Брука невидена: Пратеничка на ВМРО не…

Заменик-координаторката на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Ели…

Немаше да има двојазични полициски униформи без…

Двојазични полициски униформи немаше да има без…