БРУКА! Ќосето ќе чека вистински, а не патриоти на батерии – Тројца советници на ДПМНЕ НЕ ГЛАСАА за враќање на споменикот!

t

БРУКА во Советот на Градот Скопје. Иницијативата за поставување на споменикот на Андон Лазов Јанев Ќосето на крстосницата на булеварот Александар Македонски со улицата Беласица не помина.

Советничката група на СДСМ гласаше еден дел воздржано, еден дел воопшто не гласаше, но треба да се напомене дека тројца советници од колицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, Сергеј Попов и Петар Милетиќ излегоа од салата непосредно пред гласањето за оваа точка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…

Исфрустрирани кретени од ДПМНЕ и СДСМ, вие…

Трагично е што двете најголеми политички партии…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Мицкоски на иста маса со уапсен нарко-бос:…

Порано велевме "нема криминалец што не е…