Објавено на:

Бугарите се пожалија: Антибугарски транспарент на мечот Вардар – Пелистер

t

За време на ракометниот натпревар помеѓу екипите на Пелистер Еурофарм и Вардар на трибините во салата во Битола имаше огромни цинични и вулгарни транспаренти против Бугарите, јави известувачот на БГНЕС.

Во Бугарија транспарентот на „комити“, навивачите на Вардар, во салата „Боро Чурлевски“ го прогласија за антибугарски.

“И покрај сериозното полициско присуство, ниту еден службеник за спроведување на законот не се обиде да ги отстрани или побара симнување на транспарентите“, пишува БГНЕС.

Вардар победи во Битола во одлучувачкиот меч за титулата во домашното ракометно првество.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ТЕОРИСТИЧКИ НАПАД НА АВТОБУСКА СТАНИЦА ВО…

Утрово се случил терористички напад на автобуска…

Захарова ја исмеа Бугарија: Можев ли да…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Разни вознемирувачки дезинформации се споделуваат по социјалните…

Потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје…

Од утре ќе можете да правите ручек…

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и…

Полска нема да учествува на министерскиот совет…

Полска денеска соопшти дека нема да присуствува…