Објавено на:

Бугарската легенда Петков: Не сакам ни да помислам што ќе биде ако загубиме од Македонија!

t

Легендарниот голман на Бугарија, Георги Петков не сака ни да помисли што ќе се случи ако Македонија ја победи Бугарија на фудбалскиот натпревар во Разград.

,,Во фудбалот сѐ се сведува на резултати и не сакам да помислам што ќе биде ако загубиме од Македонија. Овој меч е клучен за Бугарија, зашто ако загубиме сѐ ќе тргне надолу, повторно ќе видиме раздор, сигурно ќе има смена на селекторот и пак ќе се вратиме на истото – да го чекаме следниот циклус, во случајот квалификациите. Затоа овој меч е многу важен, од причина што со победа ќе го фатиме вистинскиот правец и работите ќе тргнат на добро, а фудбалерите ќе добијат на самодоверба, навивачите ќе се вратат на стадион и репрезентацијата ќе има поддршка како што беше порано“, вели Петков.

Дуелот се игра во четврток во Разград од 18 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков пресече: Нема да коалицираме со ГЕРБ,…

Копретседателот на „Продолжуваме со промената“ Кирил Петков…

Божиновски: На изборите во Бугарија води СДСМ!

Денеска во Бугарија се одржаа предвремени парламентарни…

Првични резултати од изборите во Бугарија: Убедлива…

Коалицијата ГЕРБ-СДС извојува убедлива победа на четвртите…

АИРЛИЈА! СЕ ОТВАРА МАКЕДОНСКИ КЛУБ ВО БУГАРИЈА:…

Македонското меѓународно движење за човекови права со…

Бугари “има снемано”: До пладне во Македонија…

До пладне гласале само 15 "македонски Бугари"…