Објавено на:

Бугарскиот министер за транспорт: Нема укинување на авиолинијата Скопје-Софија

t

Министерот за транспорт на Бугарија Николај Сабев, во изјава за МИА за иднината на авиолинијата Скопје-Софија, вели дека летот до главниот град на Северна Македонија ќе остане и по 15 мај.

Со тоа, како што информира дописникот на МИА од Софија, Сабев, ги демантира информациите што се појавија дека авиокомпанијата „Гуливер“ ги прекинува редовните летови меѓу Софија и Скопје.

Николај Сабев, исто така, коментира дека остануваат и летовите меѓу Софија и Тирана. Во моментов, операторот на летот е пред промена, коментираше кратко бугарскиот министер за транспорт Сабев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот министер за транспорт: Нема укинување на…

Министерот за транспорт на Бугарија Николај Сабев,…

Пропадна првата мерка за соживот на Ковачвски…

Бугарската авиокомпанија „Гуливер“ престана да продава карти…

Утре ќе се реализира првиот лет од…

Утре почнува редовната авиолинија Софија-Скопје. Првиот лет…