Бугарскиот МНР утре во посета на Македонија

t

На 7 декември 2022 година, министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков ќе престојува во работна посета на Република Македонија.

Во Скопје ќе отвори бизнис форум, кој се одржува под покровителство на министрите за надворешни работи на двете земји.

Министерот Милков заедно со неговиот колега министерот Бујар Османи ќе учествува на заедничкото одбележување на денот на Свети Климент Охридски и ќе разговара со претставници на земјава, пишува бугарското МНР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонското и бугарското МВР на заеднички состанок…

Бугарските медиуми попладнево објавија дека тамошниот технички…

Бугарија кога вака? Шолц потсети на одговорноста…

Германскиот канцелар Олаф Шолц потсети на историската…

Ова е веќе лудило: Бугарија со нота…

 Бугарското Министерство за надворешни работи ќе испрати…

Спремен за во Влада, Таравари на Твитер:…

 Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен…

Српски државјанин убиен во Софија!

Српски државјанин е приведен синоќа во Софија…