Објавено на:

Бугарски авион принудно слетал во Ница: Што се случува?

t

Бугарски авион имаше принудно слетување во Ница, поради технички проблеми со леталото, јавуваат бугарските медиуми.

Авионот „Ембраер“ на „Бугарија Ер“ полетал од Софија и требало да слета во Мадрид, но поради проблемите, барал принудно слетување во Ница.

Екипажот на авионот дал сигнал за тревога поради депресија на кабината во авионот. Слетувањето во Ница било безбедно и нема повредени патници. Од бугарското МНР појасниле дека принудното слетување било поради сомнеж за технички проблеми. Авиокомпанијата соопшти дека сите патници се добро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во авионот кој се урна во Балтичкото…

Мал авион „Цесна“ се урна вечерва во…

Авион кој требало да слета во Германија…

Авионот кој летал од Шпанија за Германија,…

Инцидент на небото: Пилотите заспале, авионот го…

Пилотите заспале, авионот го промашил аеродромот Авионот…

Драма над македонското небо: Авион со доцнење…

Вистинска драма се случи денеска над небото…

Драма на небото: Српски авион принудно слета…

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319,…