Објавено на:

Бух ги “израдува” Германците: Никој не гарантира дека следната зима ќе имате греење и да има сметките ќе бидат како двомесечна кирија

t

На Германците не може да им се гарантира дека становите ќе им бидат топли следната зима, изјави генералниот директор на најголемата станбена компанија во Германија, Ролф Бух во интервју за „Шпигел“.

Тој додаде дека сметките за парно за некои „може да достигнат износ од двомесечна кирија“, додаде тој.

Претходно германската министерка за надворешни работи, Бербок најави дека Германија ќе поддржи ембарго од ЕУ за руските енергенси.

Во неколку наврати германските државници повикуваат на зголемено штедење на енергенсите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мулти-култи: Германија ќе дозволи бракови на малолетници…

Сојузниот уставен суд на Германија денеска пресуди…

Чарлс Трети утре ќе ја посети Германија

Со највисоки почести и силни безбедносни мерки…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

(Вознемирувачко видео) Врснички со часови мачеле 13-годишно…

Група девојчиња се осомничени дека со часови…

МНР обоено во боите на германското знаме…

По повод на утрешната посета на сојузната…