Бучко бил идиот по националност – Тричковски удри по екс премиерот и преговарач со Бугарија

t

Дали власта е спремна да го направи најпознатиот македонски револуционер Бугарин?

Ова прашање се наметнува по координираните напади врз екс премиерот и преговарач со Бугарија, Владо Бучковски од страна на провладините гласноговорници.


Откако Бучковски посочи дека ако мораме да кажеме дека Делчев бил Бугарин за да влезе во ЕУ не може да има договор, новинарот Бранко Тричковски го нарече екс премиерот идиот.

-Што е Бучко по националност?

Бучковски: Не ни треба ЕУ ако треба да признаеме дека Гоце Делчев е Бугарин.
Тричковски: Бугарин не, но можеби можеме да признаеме дека бил Маор, Грк или Нубиец, а за тебе да признаеме дека си идиот по националност!

Јас верувам дека животот ќе ни биде полесен со еден идиот плус и со еден Нубиец во преамбулата, отколку без Европа. Јебо те Гоце да те јебо!

Фејсбук статус на Бранко Тричковски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…