Бpутaлно убиcтвo во центарот на Подгорица

t

Дејан Лакушиќ е убиен на улицата Братство и Јединство во Подгорица. Осомничениот за убиството е уапсен, потврдија за порталот РТЦГ од Полициската управа.

Како што беше соопштено, уапсен за убиството e Горан Алексиќ.


Убиството се случило во кафе барот „Стефан“.

Полицијата ја блокираше улицата каде што се случи убиството и во тек е истрага.

Како што соопшти Срѓан Корач од Полициската управа за ТВЦГ, полициските службеници биле известени дека во дворот на угостителскиот објект „Стефан“ било употребено огнено оружје.

Тој појасни дека е лишен од слобода Г.А. (1962), поради постоење на основано сомнение дека го сторил наведеното кривично дело, а полицијата го пронашла kaj него и оружјето од кое било пукано. Тој потврди дека осомничениот и бил од претходно познат на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…

Хорор во Њујорк: Вооружен маж уби најмалку…

Бројот на загинати се искачи на 10,…

Велешанец му се заканувал на месар дека…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…

Хорор: Проститутка ги дрогирала и убивала нејзините…

Анџелина Барини (43) плачеше на суд кога…

Хорор во Москва: Поранешен функционер на Кремљ…

Поранешен функционер на Кремљ и потпретседател на…