Вадеше млеко, пелени, кафе, месо… Вучиќ во свој стил им покажа на граѓаните што можат да купат со поевтинувањето на цените

t

Претседателот  Александар Вучиќ  им соопшти на граѓаните добри вести за пониски цени на основните производи и прехранбените производи на маркетите, но и околу 20.000 еднократна парична помош за сите пензионери покрај најавените поскапувања.

Вучиќ  ги наведе пониските цени на производите што ги донесе во корпа.

Претседателот на своето обраќање донесе корпа со дел од основните производи кои од среда ќе имаат пониски цени во супермаркетите, но и печат кој ќе го гарантира ова намалување.

Списокот на производи со попуст вклучува:

Млеко

Јогурт

Сирење

Компир

Пилешко месо

салама

Кафе

Чоколадо

Храна за бебиња и пелени

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…