Објавено на:

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на улиците во Израел

t

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска реформа на Нетанјаху, информираат од израелскиот Channel 12.
Тие во нивниот извештај велат дека 600.000-700.000 Израелци демонстрираат на национално ниво, од Кирјат Шмона на север до Еилат на југ.

Канал 12, во извештај без извори, вели дека Израел го подигнал своето ниво на тревога, бидејќи она што се случува внатре во Израел може да ги искушува надворешните непријатели да се обидат да дејствуваат. Државната телевизија Кан вели дека извештајот е невистинит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на…

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска…

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го…

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на…

(Видео) Полицијата со водени топови го брани…

Израелската полиција користи водени топови за да…

(Видео) ХАОС во Тел Авив: Илјадници демонстранти…

Десетици илјади Израелци се собраа во Тел…

Така прави премиер: Нетанјаху го смени министерот…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го смени министерот…