Објавено на:

Ванг: САД ќе имаат претставник на средбата во Кина за Авганистан

t

САД ќе имаат свој претставник на средбата на министрите за надворешни работи на соседните земји на Авганистан, што ќе се одржи утре и в четврток во Кина, изјави портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Ванг Венбин.

Пакистан, Иран, Русија, Таџикистан, Туркменистан, како и Узбекистан, ќе имаат свои претставници на средбата.

Како што е најавено, средбата ќе се одржи во Тункси во централната кинеска провинција Анхуи, а ќе претседава кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓукановиќ: Време е за нови избори, за…

Претседателот на Црна Гора и лидер на…

Ковачевски вели: Борбата со корупцијата мора да…

Претседателот на Владата на Македонија Димитар Ковачевски…

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…