Вардар подобар од Алкалоид

t

Македонскиот шампион потешко од очекувањата го совлада Алкалоид во 4.коло од ракометната Суперлига.

Вардар славеше против градскиот ривал со резултат 28:25, по што „црвено-црните“ се лидери во табелата со максимален број бодови.

Алкалоид на 10 минути пред крајот поведе со 22:21, но потоа следуваше серија на „црвено-црните“ од 5:0 која се покажа како клучна.

Дејан Манасков со 8 голови е најефикасен во тимот на Вардар и на натпреварот, а Филип Талески постигна 6 гола. Мартин Томовски имаше три одбранети седмерци и плус осум топки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар остана без четвртфинале во СЕХА

Македонскиот првак Вардар загуби на домашен терен…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

(Фото) Арсовска на терен доцна вечерва: Продолжува…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, доцна…

Вардар и Пелистер на домашен терен ќе…

Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ќе имаа…

Се најавуваат неколку силни финансиски инјекции –…

Поранешниот двократен европски ракометен првак Вардар ги…