Вардар подобар од Алкалоид

t

Македонскиот шампион потешко од очекувањата го совлада Алкалоид во 4.коло од ракометната Суперлига.

Вардар славеше против градскиот ривал со резултат 28:25, по што „црвено-црните“ се лидери во табелата со максимален број бодови.

Алкалоид на 10 минути пред крајот поведе со 22:21, но потоа следуваше серија на „црвено-црните“ од 5:0 која се покажа како клучна.

Дејан Манасков со 8 голови е најефикасен во тимот на Вардар и на натпреварот, а Филип Талески постигна 6 гола. Мартин Томовски имаше три одбранети седмерци и плус осум топки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар се излеа кај Зелениково: Доколку има…

Регионалниот Центар за управување со кризи- Скопје,…

(Фото) Продолжува реконструкција на зеленилото по кејот…

Продолжува обновувањето на зеленилото низ Скопје и…

Најнова вест: Извадено телото на жената која…

Денеска специјалците од полициската единица Тигри во…

Уште не е пронајдено телото на 55-годишната…

Телото на 55-годишната жена од велешкото село…

Драма на Камен мост утрово: Спасен човек…

 Од скалите под Камен мост машко лице…