Вархеи и Осамани ќе се сретнат во Софија, па ќе дојдат во Скопје

t

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре, при посетата на Бугарија, ќе се сретне и со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеи, дознава ТВ21.

Тие подоцна ќе дојдат заедно во Скопје.

Во моментов не се јасни точните агенди и средби што ќе ги имаат. Вархеи ќе се сретне со бугарскиот претседател Румен Радев, премиерот Кирил Петков и министерката за надворешни работи Теодора Генчовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…