Вархеји: ЕУ многу сериозно ги сфаќа сите бугарски грижи и сега се дел од преговарачкиот процес, сега е моментот за одговорни одлуки

t

Сега е моментот за одговорни одлуки и Западниот Балкан треба да биде дел од нашата Европска Унија,
објави денеска на Твитер еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји.

„ЕУ многу сериозно ги сфаќа сите бугарски грижи и тие сега се дел од преговарачкиот процес. Сега е моментот за одговорни одлуки. Западниот Балкан треба да биде дел од нашата Европска Унија. Заедно ќе бидеме посилни“, наведе Вархеји во пресрет на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Брисел.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку треба да е лош предлогот за…

Граѓаните ги побудалевме со разни дезинформации и…

Пак се огласи Кисинџет: Постојат три сценарија…

Украинската криза може да заврши на три…

ССМ ќе бара оставка од сите пратенци…

Јавно ќе бараме оставка од тие пратеници…

Петков го отфрли ултиматумот на Митрофанова: Руските…

Кирил Петков денеска до 12 часот не…

Пак ќе останеме со прстот во уста?…

Пратеничката група на опозициската бугарска партија „Преродба“…