Објавено на:

Вее без престан: Овие места во Македонија вечерва се во бело

t

Се оствари прогнозата на метеоролозите.

Вечерва снег врне на неколку места во Македонија, особено на планините.

Според видео камерите на „Skimacedonia“, снег може да се забележи во Маврово, Попова Шапка, Крушево,Пониква, Копанки и Нижо Поле.

Снег врне и во Охрид, поточно во селото Куратица, а постот со фотографиите го објави „Кајак“.

ЛИНК од објавата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вее без престан: Овие места во Македонија…

Се оствари прогнозата на метеоролозите. Вечерва снег…

Снег на Ѓавато: Бидете внимателни на овие…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…