Објавено на:

Вежба на српската воена полиција: Се проверува способноста за организирање во антитерористичка операција

t

Центарот за обука на Армијата на Србија оваа недела преку симулации ја реализира вежбата на Командата на третиот баталјон на Воената полиција, поддржана со компјутерски симулации – „Гром 2022“.


Во вежбите, во услови на симулираното оперативно опкружување, според развиеното сценарио, се проверува способноста на припадниците на оваа единица за планирање, организирање и изведување дејствија во антитерористичката операција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ вети дека ќе го спроведе договорот?…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Србија сепак ќе мора да прифати членство…

Специјалниот претставник на Европската унија (ЕУ) за…

Вучиќ ја зголемува социјалната помош за над…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Вучиќ не верува дека Србија ќе стане…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не…

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…