Велешанец прeтeпaл сограѓанин со шипка и му го уништил автомобилот

t

Синоќа околу 21.20 часот, полициски службеници од СВР Велес го привеле 40 годишниот С.Б. од Велес, кој околу 20.00 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес со метален предмет го нападнал 20 годишниот Д.А. од Велес, по што оштетил и патничко возило „бмв“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на К.М. од Велес.

Како што информира Ристо Самарџиев од СВР Велес, 40 годишниот С.Б. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Дејли Мејл: Борис Џонсон размислувал за воен…

Екс-премиерот беше кажано дека е „збеснат“ откако…

Се огласија Xyтите по нападот на американски…

Во соопштението објавено на социјалните мрежи, Хутите…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…

Автомобилот на исчезнатиот фризер од Велес е…

Пред два дена во скопско Бразда бил…