Велешкиот суд донесе одлука: Пале е ослободена од вина излегува и од притвор

t

Павлинка Иловска е на слободна. На велешанката и се судеше откако минатата година го усмрти со нож нејзиниот партнер, полицаец од Велес кој беше обвинуван за домашно насилство кон Иловска, неговата невенчана сопруга.

Обвинетата се ослободува од обвинение истакна судијката.

Причината зошто овој случај се прочу во јавноста е што Иловска била жртва на семејно насилство од нејзиниот невенчан сопруг. Семејното насилство било пријавувано повеќе пати, но надлежните органи не го решиле нејзиниот проблем.

Во моментот кога Иловска го убила својот сопруг тој ја држел за врат и ја давел. На Иловска и се судеше за убиство во миг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СО ВОЗИЛО ВЛЕТАЛ НА ПАРКИНГ И ГАЗЕЛ…

Најмалку 6 лица се повредени и повеќе…

„Време е да докажам дека заслужувам да…

Дефанзивецот на турскиот прволигаш Демирспор, Јован Манев,…

Се јави Макрон: Договорот Србија-Косово е важен…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Притвор за осомничен за кражби на мобилни…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

И ова може да ти се случи…

На четириесет и двегодишен битолчанец му се…