Велешкиот суд донесе одлука: Пале е ослободена од вина излегува и од притвор

t

Павлинка Иловска е на слободна. На велешанката и се судеше откако минатата година го усмрти со нож нејзиниот партнер, полицаец од Велес кој беше обвинуван за домашно насилство кон Иловска, неговата невенчана сопруга.

Обвинетата се ослободува од обвинение истакна судијката.


Причината зошто овој случај се прочу во јавноста е што Иловска била жртва на семејно насилство од нејзиниот невенчан сопруг. Семејното насилство било пријавувано повеќе пати, но надлежните органи не го решиле нејзиниот проблем.

Во моментот кога Иловска го убила својот сопруг тој ја држел за врат и ја давел. На Иловска и се судеше за убиство во миг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паника во Србија, стигна заканувачко писмо: Водата…

Ново заканувачко писмо: Ги здруживме силите со…

Официјално: Финска и Шведска одредија датум за…

МНР на Финска: Потпишано барањето за влез…

Утврдена делегацијата за стратешки дијалог со САД:…

Владата на Република Македонија на денешната 45-та…

Хаос во Приштина: Дојава за бомба во…

Дојави за бомба во зградата на Ректоратот…

Русија, Србија, Грција, Бугарија со различни желби:…

Твитерџијата "Демир" ги објави желбите и ставовите…