Објавено на:

Велигденска временска прогноза: Еве какво време не’ очекува утре

t

Претежно во северните делови ќе има услови за краткотрајна изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 23 до 27 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 26 степени.


Следува период на посончево време со повремено зголемена попладневна облачност проследена со услови за изолирана нестабилност, краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе се одржува потопло со температури кои од утре на повеќе места ќе надминуваат 25 степени, велат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Претпладне сончево и многу топло, попладне…

Од УХМР јавуваат дека претпладне времето ќе…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Метео: Претпладне сончево, попладне освежување со дожд

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Сончево и многу топло време денеска…

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Сончево и топло со мала до умерена…