Вечерва протести во Скопје и Битола поради смртта на малата Јана

t

Во Скопје и Битола вечерва од 19 часот ќе се одржат протести поради шестгодишната Јана, која почина во битолската Клиничка болница по примена инфузија.

Протестот во Битола ќе се одржи на плоштадот Магнолија со мото „Сите сме Јана“ и „Правда за Јана“, додека во Скопје ќе се протестира пред Министерството за здравство.

Организаторите велат дека целта на протестите е да се укаже на состојбите во македонското здравство, а повикот за протест е објавен на фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

20 лековити билки кои морате да ги…

Желудечна киселина Доколку страдате од киселини, деглициринизираниот…

Македонски пејачи и рок изведувачи од Србија…

На овогодинешната последна вечер од културната манифестација…

Украина одби да прими серија „леопарди“ од…

Минатата недела Украина одби да прими 10…

НА БОКИ 13 МУ ОСТАНА САМО 10%…

Српски „Блиц“ беше во домот на шоуменот…

Од денеска „гарантирани“ пониски цени на бројни…

Oд денеска до 30 ноември издвоени прехранбени…