Вечерва супер тешки муабети: Митовски, Милошевски, Палевски и Јакимовски – тема попис

t

Наместо регуларното “среда едишн” на Тешки муабети со Митовски и Јакимовски, вечерва во 21 часот ќе се емитуца специјално издание “Супер тешки муабети” со Митовски, Милошевски, Палевски и Јакимовски.

Специјалната епизода на супер тешките муабети ќе се емитува на официјалната Фејсбук страна на Инфомакс во 21 часот, а тема ќе бидат резултатите од пописот кои беа ибјавени денеска.

Следете не’, ќе има супер тешки и интересни муабети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Бугарија и “снема” скоро 845.000 државјани…

Според податоците од последниот попис, за десет…

“Македонски” попис и во Хрватска: Им фалат…

Државниот завод за статистика ги објави конечните…

Јотова: Нема причина да го тргнеме ветото,…

Потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова не гледа…

Спасовски открива дека МВР спречила хакерски напади…

„Ние сме прогласени од Русија за земја-непријател,…

Богоев ја нападна Левица: Кој ве плати…

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев смета дека…