Вечерва “Тешки муабети” со Мирка Велиновска!

t

Следете ја денешната епизода на “Тешки муабети” заедно со уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, Милош Милошевски и специјалната гостинка, Мирка Велиновска.

Зборуваме на актуелни и интересни теми, а одговараме и на вашите прашања.

Емисијата може да ја следите во живо на нашиот You Tube канал, на официјалната Фејсбук страна на Инфомакс, а ве повикуваме да дебатирате и да поставувате прашања во живо на стримовите и во нашата Телеграм група за дебата.

Започнуваме во 21 часот, следете нè!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечерва “Тешки муабети” со Мирка Велиновска!

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…

Српска “Политика” со брутален коментар за бугарската…

Македонскиот државен врв, почнувајќи од претседателот, премиерот,…

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Арсовски: Ќе го вратиме Фрчкоски од Њујорк…

Дури ни Заев не успеа да го…

ВМРО-ДПМНЕ: Човек кој тепаше жени ќе ја…

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на одлуката на Претседателот Пендаровски…