(Видео)Големите “Европејци” сонуваат за Сан-стефанска Бугарија: Да ги обединиме сите бугарски земји – Скандалозен говор на претседателот на бугарското собрание

t

Поранешниот пратеник во македонското собрание, Илија Димовски, на неговиот Твитер профил спореди видео на кое претседателот на бугарското собрание зборува за обединета Бугарија и го споменува Сан-стефанскиот договор.

Да ги обединиме сите бугарски земји – се вели во видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарија сепак го одложи влезот во еврозоната:…

Има формални критериуми за влез на секоја…

Шамар од Стејт департментот за Бугарија: Незаконски…

Акциите на бугарската влада за справување со…

(Видео) Крвава случка: Роми во Бугарија се…

Шест лица се повредени во масовната тепачка…

Снема залихи: Бугарската армија нема доволно муниција…

„Бугарија и бугарската преодна влада не подготвуваат…

Украина бара од Бугарија да ѝ даде…

Украина ја охрабрува Бугарија да ги даде…