(Видео)Резил невиден: Бугарската црква и на Велигден шири омраза – народот во Македонија е бугарски

t

Бугарската црква продолжува со навредите кон Македонија и Македонците и најголемиот христијански празник Велигден. Епископот Сиониј во своето интервју воопшто не споменува Македонци кои живеат во Македонија туку дека во најголем процент народот бил бугарски.

Jaс сум убеден дека народот на Македонија во 90 проценти е бугарски. Во својата целост тој е бугарски.Не сакам да исклучувам никој друг народ ниту Албанците кои се многу во Македонија, ниту Србите ниту браќата Роми, ниту Турците.Никој не треба да биде исклучен од нашето братољубие. Но оновното население е бугарскиот наро, одроден од своите корени, заблуден од една држава-вели епископот Сиониј.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДЕЛЕГАЦИИ НА ДРЖАВНИОТ И ПОЛИТИЧКИ ВРВ СЕ…

Денес во 12.00 часот пред споменикот на…

Прегазен пешак во Сарај со тешки повреди…

Седумдесет и шестгодишен скопјанец со автомобил удри…

Товарно моторно возило со скопски регистарски таблички…

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено…

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…