(Видео)Следете ја во живо ситуацијата во Украина преку владините безбедносни камери

t

Ситуацијата во Украина продолжува да ескалира, без знаци за брза деескалација или смалување на интезитетот навлегувањето на руската армија во внатрешноста на Украина.

Руската армија во меѓувреме го завзема Чернобил и целата зона околу нуклеарниот реактор, а во моментов се наоѓа на периферијата на Киев.


На следните линкови можете во живо да ја гледате состојбата во Киев, како и на перфиреијата на главниот град на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…