(Видео)Следете ја во живо ситуацијата во Украина преку владините безбедносни камери

t

Ситуацијата во Украина продолжува да ескалира, без знаци за брза деескалација или смалување на интезитетот навлегувањето на руската армија во внатрешноста на Украина.

Руската армија во меѓувреме го завзема Чернобил и целата зона околу нуклеарниот реактор, а во моментов се наоѓа на периферијата на Киев.

На следните линкови можете во живо да ја гледате состојбата во Киев, како и на перфиреијата на главниот град на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Украина го признава Косово? Пратеник поднесе иницијатива…

Украина го призна Косово - пратеник поднесе…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…