(Видео)Следете ја во живо ситуацијата во Украина преку владините безбедносни камери

t

Ситуацијата во Украина продолжува да ескалира, без знаци за брза деескалација или смалување на интезитетот навлегувањето на руската армија во внатрешноста на Украина.

Руската армија во меѓувреме го завзема Чернобил и целата зона околу нуклеарниот реактор, а во моментов се наоѓа на периферијата на Киев.

На следните линкови можете во живо да ја гледате состојбата во Киев, како и на перфиреијата на главниот град на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како македонски политичари: Русија и Украина меѓусебно…

Киев и Москва денеска повторно меѓусебно се…

Француски колумнист ги нарече властите аматери и…

Со воведувањето антируски санкции Европа се погоди…

Кисинџер: САД се на работ на војна…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (99)…

Подољак: Преговори со Русија би значеле пораз…

„Денешните преговори со Русија би значеле само…

Тие не се “непријатели” како нас: Гаспром…

Руската енергетска компанија „Газпром“ го зголеми протокот…