Објавено на:

(Видео) Абрахам знаел и добро да одглуми 

t

Во 88-мата минута од финалето на Конференциската лига, Тами Абрахам падна на земја и некои помислија дека е потешко повреден. Но, Англичанецот не знаејќи дека го снима камера, намигна со окото, давајќи знак дека е во ред, и само го задржува времето.

Не е баш во духот на фер-плејот, но целта ги оправдува средствата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

За Барди има интерес од Алмерија, но…

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец…

Почина Лефтер Бошковски, еден од основоположниците на…

Почина Лефтер Бошковски, еден од основоположниците на…